Kategorie firm ślubnych:


forum ślubne

komis ślubny

fotografia ślubna

relacje ślubne

album ślubny online

znajdź parnetra na wesele

Rocznica ślubu - kilka pomysłów na spędzenie tego, szczególnego dnia
rocznica-slubu_400Ślub jest najważniejszym wydarzeniem w życiu każdej Młodej Pary. Gdy emocje już opadną, a młodzi rozpoczną wspólne życie, zapominają o wszystkim. Tymczasem po upływie pewnego czasu pojawia się nowy temat – rocznica ślubu. To właśnie ta data – data ślubu – staje się nawet ważniejsza od urodzin, imienin czy innych świąt. Jest to pamiątka momentu, kiedy Młoda Para ślubowała sobie miłość do końca swoich dni – dlatego ważne jest, aby co roku odpowiednio celebrować tę chwilę.

Dzisiejszy świat pędzi do przodu, przez co często zapominamy o prostych datach. Zdarza się, że sami solenizanci pochłonięci codzienną gonitwą zapominają nawet o swoich urodzinach. Dzień, w którym wypowiedziało się drugiej osobie sakramentalne „TAK” powinien być niezwykle wyjątkowy. Każdy wspólnie przeżyty rok to powód do radości i świętowania – przebyte zarówno chwile szczęśliwe, jak i te gorsze, ale przeżyte razem, wymagają tego od nas.

Jaka to rocznica?

Młodzi, którzy mają przed sobą pierwszą rocznicę, bardzo często nie wiedzą, jak w polskiej kulturze się ją nazywa oraz obchodzi. Wiadomo, że zmyślne prezenty i gesty są w modzie, jednak pierwsza rocznica to tak zwana papierowa, a idealnym prezentem z tej okazji okazać się może album ze wspólnymi zdjęciami, czy też prosta laurka wykonana własnoręcznie – brzmi banalnie, ale to właśnie takie prezenty najczulej odbierane są przez drugą osobę.
Po dwóch latach małżeństwa przychodzi czas na rocznicę bawełnianą. Z tej okazji można podarować bliskiej osobie coś wykonanego z bawełny – np. pościel z ciekawym motywem – a tych w dzisiejszych czasach nie brakuje.
Trzecią rocznicę ślubu w naszym kraju nazywa się skórzaną. Nie oznacza to jednak, że należy obdarowywać się drogimi elementami wykonanymi ze skóry. Coraz częściej młodsze pary decydują się na np. wspólny tatuaż, który dopiero, kiedy są razem stanowi pełną całość.

Piątą rocznicę ślubu nazywa się rocznicą drewnianą. Panowie mogą sprawdzić swoje umiejętności i podarować swojej ukochanej np. samodzielnie wykonaną szkatułkę, a Panów ucieszy zapewne drewniany model do składania – wybór takiego modelu zależy od indywidualnych preferencji. Dziesiąta rocznica ślubu nazywana jest w naszym kraju cynową. Tradycyjnie swojemu partnerowi lub partnerce wręcza się wówczas przedmioty wykonane właśnie z cyną, lub jej zawartością.
Rocznica piętnasta to tak zwana rocznica szklana. Jest to idealna okazja do zabrania ukochanej osoby w niezapomniana podróż, aby móc spędzić ze sobą kilka niezapomnianych chwil – tylko we dwoje. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na wyjazd, wówczas można zastanowić się nad szklanymi prezentami – np. kieliszkami z grawerem.
Niezwykle prestiżową rocznicą w życiu każdego małżeństwa jest rocznica pięćdziesiąta, zwana złotą. To wtedy małżonkowie otrzymują od aktualnego Prezydenta Rzeczpospolitej - Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Jak obchodzić rocznicę ślubu?

rocznicaslubu2_400Pomysłów na świętowanie swojej rocznicy ślubu jest tak dużo ile par na całym świecie. Każdy ma inny pomysł na przeżycie tego wyjątkowego dnia. Jedni wolą spędzić ten czas w swoim towarzystwie, przy kolacji i kieliszku dobrego wina, inni wolą kolację w uznanej restauracji, jeszcze inna grupa wybierze bardziej zwariowane i ekstremalne przeżycia - mogą być to np. loty balonem, skoki ze spadochronem czy loty paralotnią.
Oczywiście już sama pamięć jest niezwykle doceniania, pamiętanie o tak ważnym dniu jest doceniane, zwłaszcza przez Panie – jak wiadomo, Panowie lubią zapominać o różnych datach, a jeżeli zapamiętają tą jedną, konkretną to mogą liczyć na uznanie małżonki. Miło będzie, jeśli Panowie zdecydują się na zakup kwiatów lub czekoladek – to mały i symboliczny gest, który także powinien zostać doceniony.


Promowane firmy ślubne:Ostatnie tematy na ślubnym forum:

SQLSTATE[HY000] [1044] Access denied for user 'webprom_c41fd'@'localhost' to database 'webprom_c41thermomix'