Kategorie firm ślubnych:


forum ślubne

komis ślubny

fotografia ślubna

relacje ślubne

album ślubny online

znajdź parnetra na wesele

Obrączki - klasyka czy nowoczesność?
jak-wybrac-obraczki_400Obrączki to znak miłości dwojga ludzi sobie oddanych. To biżuteria, która wybrana raz jest z nami już przez całe życie – powinna być zatem wyjątkowo i niepowtarzalna. Z pozoru łatwy wybór biżuterii, może okazać się nie lada problemem dla przyszłej Pary Młodej. Współcześnie na rynku jubilerskim znajduje się wiele, ciekawych modeli – zarówno tych tradycyjnych, jak i mniej standardowych. Co wybrać?

Tradycyjne złoto

Najpopularniejszym wyborem Młodych Par nieustannie od lat są obrączki wykonane ze złota. Można nazwać je najbardziej klasycznymi, chociaż tylko ze względu na kruszec, z którego zostały wykonane, model może być całkowicie nowoczesny. Dlaczego złoto? Są to produkty ogólnodostępne, z biegiem czasu ich cena znacznie spadła, co sprzyja wyborowi. Ponadto należy zwrócić uwagę, że najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe również wykonane są ze złota, jeżeli przyszła Panna Młoda ma nosić obrączkę na palcu razem z pierścionkiem to warto, aby nie różniły się one zbytnio. Złoto uważane jest także za jeden z najelegantszych materiałów, to również może mieć wpływ na wybory młodych osób. Dla osób, które nie przepadają za odcieniem żółtego, doskonałą alternatywą będzie białe złoto, które w pierwszym momencie może przypominać srebro. Jest ono równie eleganckie i coraz częściej wybierane. Dla osób pragnących wyjątkowego modelu polecane są także połączenia złota klasycznego oraz białego.

Co jeśli nie złoto?

Jeżeli cenimy sobie naszą indywidualność, to warto rozważyć zakup obrączek z platyny lub tytanu. Z uwagi na fakt, że jest to znacznie mniej popularny wybór, modele platynowe, czy tytanowe są znacznie uboższe. Oczywiście takie obrączki mogą być wykonane na zamówienie, należy jednak wiedzieć, że taka usługa będzie znacznie bardziej kosztowna, samo zamówienie natomiast będzie dłużej realizowane. Warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu znacznie wcześniej, nawet do pół roku.

Wyróżnij się wzorem

Złote, wydawałoby się klasyczne obrączki, wcale nie muszą być nudne – mogą wyróżniać się nietypowym wzorem. W ostatnich latach pojawiła się, chociażby opcja wygrawerowania bicia rytmu serca EKG na obrączce. Nie jest to jednak jedyny wybór. Popularne są także osadzone w obrączkach kamienie szlachetne, czy spolerowane do matu obrączki.

Jak wybierać?

Jeżeli zastanawiacie się jakie obrączki wybrać to odpowiedź wydaje się proste – takie, które najbardziej się Wam podobają. Warto jednak wziąć pod uwagę dodatkowe czynniki praktyczne, takie jak chociażby fakt, czy obrączki szybko się nie zniszczą lub, czy nie będą przeszkadzały podczas codziennych czynności. Kolejną kwestią jest również zakup obrączek w popularnym salonie jubilerskim lub u złotnika. Tutaj istotną kwestię odgrywają warunki finansowe – często można spotkać się z promocjami, nawet do -50% w popularnych salonach. Warto zapytać również o możliwość zmniejszenia lub powiększenia wybranego modelu w przyszłości, nie we wszystkich przypadkach taka możliwość istnieje, zwłaszcza w przypadku obrączek z osadzanymi kamieniami czy w przypadku obrączek wykonanych z różnych kruszców. Należy również pamiętać, że obecnie obrączki dla Panny i Pana Młodego mogą być zupełnie różne, wszystko zależy od indywidualnych preferencji.


Promowane firmy ślubne:Ostatnie tematy na ślubnym forum:

SQLSTATE[HY000] [1044] Access denied for user 'webprom_c41fd'@'localhost' to database 'webprom_c41thermomix'