Kategorie firm ślubnych:


forum ślubne

komis ślubny

fotografia ślubna

relacje ślubne

album ślubny online

znajdź parnetra na wesele

Czy warto czekać na ślub latami?
czywartoczekaczeslubem_400Ślub to jedna z najważniejszych decyzji w życiu dwojga kochających się ludzi. Kiedy już zdecydują się na podjęcie tego ważnego kroku, następuje okres narzeczeństwa. Większość zastanawia się - co dalej? Narzeczeństwo wydaje się bardzo przyjemnym i bezpiecznym okresem w życiu par. Zdarza się, że temat samego ślubu poruszany jest rzadko lub wcale. Co jednak kiedy zaczyna się myśleć o tym ważnym wydarzeniu?

Dwa lata w oczekiwaniu na ślub

Pary bardzo często decydują się na umowne dwa, trzy lata narzeczeństwa. Co to oznacza w praktyce? Narzeczeni wkrótce po zaręczeniu się, zaczynają przygotowywania. Jest to niezwykle długi proces w dzisiejszych czasach – zwłaszcza jeżeli pragniemy zorganizować ślub i wesele w najbardziej rozchwytywanych terminach – od czerwca do sierpnia. Sale weselne, restauracje na większą liczbę osób rezerwowane są z kilkuletnim wyprzedzeniem. Jest to oczywiście zależne od regionu. Chcąc jednak zorganizować przyjęcie weselne blisko kościoła, gdzie odbywa się uroczystość – trzeba rezerwować terminy również z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem.
Także popularne zespoły bardzo często posiadają rezerwacje terminów z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem – a coraz częściej z wyprzedzeniem dwóch lat.  Dzięki  dłuższej organizacji – na przykład w dwa lata - para zyskuje swój ulubiony zespół oraz wymarzoną salę. Szybka decyzja o terminie ślubu oraz wesela, oraz idące w parze długie oczekiwania pozwalają na dopełnienie wszystkich formalności i większy wybór Młodej Pary.

Próba czasu

Należy zauważyć, że w dzisiejszych czasach pary bardzo często decydują się także na pozostanie w stanie narzeczeństwa przez wiele lat. Zdarza się, że pary nie wytrzymują takiej próby czasu – jeżeli byli ze sobą przed narzeczeństwem, a następnie kolejne długie lata spędzają w narzeczeństwie, ich uczucie może zacząć się wypalać. Zdarzają się osoby, które nie są w stanie przetrwać tej próby czasu i rozstają się. Ciągłe odwlekanie rozmowy o ślubie wiąże się także z trudnością w organizacji całego przyjęcia. Okazuje się bowiem, że muszą czekać kolejny rok lub dwa na salę, w której chcieliby zorganizować przyjęcie, czy orkiestrę, która im się podoba. Jeszcze inne pary pozostają w stanie narzeczeństwa przez długie lata, nawet przez kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Narzeczeństwo w pewnym momencie staje się dla nich czymś naturalnym i nie wyobrażają sobie podjęcia żadnych zmian w swoim życiu.

Wesele – szybciej, sprawniej i w mniejszym gronie

Są też takie pary, które decydują się na dużo szybsze rozwiązania. Zaraz po oświadczynach nie chcą czekać latami na terminy orkiestr weselnych, czy też sal, w których mogliby urządzić przyjęcie. Pragnąc jak najszybciej wstąpić w związek małżeński, decydują się na wybranie najbliższych wolnych terminów. Wydawać by się mogło, że jest to niemożliwe – jednak nie licząc okresu wakacyjnego, można znaleźć bardzo dużo wolnych terminów z wyprzedzeniem nie kilku lat, lecz paru miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet tygodni. Wszystko zależy od wielkości Sali oraz samego przyjęcia weselnego. Bardzo często wolne terminy przypadają na okres świąt np. 3 maja. Coraz więcej osób decyduje się także na ślub w inny dzień niż sobota.  Daje to możliwość dużo szybszego zorganizowania ślubu oraz wesela na niewielką ilość osób – tutaj jednak liczy się dobra organizacja i załatwienie wszelkich formalności.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: czy warto czekać na ślub latami? Niektórzy są gotowi wstąpić w związek małżeński w bardzo krótkim czasie, inni potrzebują pewnego przyzwyczajenia się do tego faktu, są też tacy, którzy nigdy nie będą na to gotowi. Najważniejsze jednak, aby para porozumiewała się w tej kwestii ze sobą ponieważ istotne jest zadowolenie obydwu osób w związku.


Promowane firmy ślubne:Ostatnie tematy na ślubnym forum:

SQLSTATE[HY000] [1044] Access denied for user 'webprom_c41fd'@'localhost' to database 'webprom_c41thermomix'