Kategorie firm ślubnych:


forum ślubne

komis ślubny

fotografia ślubna

relacje ślubne

album ślubny online

znajdź parnetra na wesele

Przyjęcie weselne w domu - czy to możliwe?
weselewplenerze_400Przyjęcie weselne to niemal nieodłączny element wiążący się z ceremonią ślubu. Do najpopularniejszych należą przyjęcia weselna organizowane w restauracjach lub wynajmowanych salach, domach weselnych. Wśród Nowożeńców znajdziemy jednak takich, którzy nie marzą o wystawnym przyjęciu w marmurach, a o przyjęciu w zaciszu domowym. Czy to oznacza, że takie przyjęcie jest gorsze? Niekoniecznie, chociaż wiele osób tak twierdzi. Dobrze zorganizowane przyjęcie weselne w domu może naprawdę robić wrażenie.

Plusy „domowego” przyjęcia

Niewątpliwym plusem dla wielu osób jest oszczędność. Wymagana jest własna przestrzeń, za którą nie płacimy, do tego dochodzi koszt poczęstunku plus ewentualne ozdoby. Jest to również doskonała opcja dla osób, które chcą zorganizować wesele dla kilkunastu osób. Zazwyczaj restauracje wymagają minimalnej liczby gości na tego typu przyjęciach – jest to więc wyjście z sytuacji. Ponadto organizując przyjęcie w domu, nie jesteśmy uzależnieni od dostępnych w lokalu terminów, a to jeden z największych plusów.

O czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim należy wybrać miejsce przyjęcia – u Pani Młodej lub u Pana Młodego, wszystko zależy od dostępności przestrzeni. Można wziąć pod uwagę również przyjęcie plenerowe, zwłaszcza kiedy są to letnie miesiące. Należy pomyśleć jak rozwiązać kwestię posiłków i przekąsek dla gości, napoi oraz alkoholu. Warto już na początku określić jaki charakter będzie miało przyjęcie – czy będzie to przyjęcie bankietowe, czy przyjęcie w tradycyjnym stylu. Możliwe, że konieczne będzie zorganizowanie dodatkowych stołów i miejsc siedzących dla gości.

Należy pamiętać wreszcie o przystrojeniu domu, stołów, o wykupieniu lub wykonaniu dekoracji, zamówieniu kwiatów. Należy także pomyśleć o rozrywce dla gości  - w przypadku przyjęcia weselnego w domu wystarczająca jest muzyka puszczona z odtwarzacza. Jeżeli przyjęcie organizowane jest w ogrodzie, z pewnością pewnym ułatwieniem będą dodatkowe głośniki, które sprawią, że muzyka będzie lepiej słyszalna.

Co z posiłkami?

weselewplenerzesalatki_400Jak wcześniej wspomniano, konieczne jest zorganizowanie posiłków oraz przekąsek dla gości. Wszystko tak naprawdę zależy od charakteru przyjęcia. Przyjęło się, że ciepłe posiłki powinny być podane na wstępie, a później co 3 godziny. W przypadku kilkunastoosobowego przyjęcia można wykonać je samemu lub poprosić kogoś z rodziny. Jeżeli jednak nie czujemy się najlepiej w roli kucharza, to warto postawić na firmę cateringową z dodatkowym kelnerem, które zaserwuje posiłki gościom. Przekąski, jak również główne dania powinny być przynajmniej w niewielkim stopniu dopasowane do motywu przyjęcia – o ile taki jest. Na przykład na przyjęciu w stylu greckim można postawić na owoce morza, oliwki, ser feta, sałatkę grecką. Warto zadbać o ciekawy wygląd przystawek. Napoje natomiast można przelać do ozdobnych dzbanków lub specjalnych butelek z korkowymi zatyczkami. Wszystko zależy od indywidualnej wizji przyjęcia i kreatywności.

Dekoracja domu i stołu

wesele-w-plenerze-ciasta_400Dekoracja to tak naprawdę kwestia bardzo indywidualna. Można postawić na minimalistyczny styl – uniwersalne, kremowe  dekoracje, świeczki, wazony z kwiatami. Coraz więcej osób jednak decydując się na przyjęcie weselne w domu, decyduje się także na samodzielne wykonane, przynajmniej w pewnej części, ozdoby. Świeczniki wykonane z małych słoiczków, duża ilość kwiatów, łapacze snów, żarówki w stylu retro to tylko niektóre z przykładowych ozdób, które można wykorzystać.
Wszystko na Twojej głowie

Mogą pojawić się obawy, że organizując przyjęcie weselne w domu, czy w ogrodzie cała odpowiedzialność spadnie na nas. Praktycznie jednak podchodząc do tematu, tak jak w przypadku przyjęcia w restauracji możemy wynająć florystkę, która zajmie się dekoracjami, firmę cateringową odpowiedzialną za posiłki ora dj’a, który zajmie się muzyką. Wpłynie to na nieznaczne zwiększenie kosztów przyjęcia, a będziemy spokojniejsi o jego przebieg.

weselewplenerzemenu_400

wesele-w-plenerze-muffin_400


Promowane firmy ślubne:Ostatnie tematy na ślubnym forum:

SQLSTATE[HY000] [1044] Access denied for user 'webprom_c41fd'@'localhost' to database 'webprom_c41thermomix'