Kategorie firm ślubnych:


forum ślubne

komis ślubny

fotografia ślubna

relacje ślubne

album ślubny online

znajdź parnetra na wesele

Ślub za granicą - co warto wiedzieć, o czym pamiętać
slub-za-granica_400Ślub za granicą to niewątpliwie jedno z najbardziej nietypowych rozwiązań, na jakie można się zdecydować. Nie jedna osoba marzy o cudownej ceremonii na plaży czy zachodzie słońca. Trzeba jednak wiedzieć, że organizacja ślubu za granicą nie należy do najłatwiejszych, dlatego wcześniej warto przemyśleć wszystkie plusy i minusy takiej decyzji.

Jak ma wyglądać ślub i co z gośćmi?

Decydując się na ślub, koniecznie musimy wziąć pod uwagę to, jak będzie wyglądała ceremonia, czy przyjęcia. Jeżeli ma być to kameralna uroczystość z rodzicami i świadkami to problem jest mniejszy, bo nie jest to tak duży koszt. Co jednak, jeżeli planujemy normalne przyjęcie, tyle że w innym kraju? Opłata za przelot gości raczej nie wchodzi tutaj w grę. Musimy również wziąć pod uwagę, że rodzina może nie dysponować wystarczającymi funduszami, aby pozwolić sobie na wyjazd, nie wspominając o dodatkowym prezencie dla Pary Młodej. To jedna z najbardziej kłopotliwych sytuacji, którą warto przemyśleć już na samym początku.

Formalności za granicą

Istnieje wiele możliwości przeprowadzenia ceremonii za granicą. Najlepiej jednak zdecydować się na ceremonię w polskim kościele lub polskiej placówce dyplomatycznej. Ma to wiele plusów: przede wszystkim wszystko odbywa się w naszym języku, nie ma więc niedomówień i dodatkowych stresów. Ponadto oszczędzamy czas i pieniądze na tłumaczeniach dokumentów. Ważne jest również określenie samego ślubu, czy ma być to uroczystość cywilna, kościelna czy konkordatowa. Procedury w każdym kraju są inne i musimy liczyć się ze znacznie dłuższą procedurą formalną niż w kraju.
Ponadto decydując się na ślub kościelny lub konkordatowy, trzeba pamiętać, że uroczystość taka może odbyć się wyłącznie w krajach, które mają podpisany konkordat ze Stolicą Apostolską – to bardzo istotna informacja.

Wszystkie inne procedury zbliżone są do tych, które konieczne są do wypełnienia, aby zawrzeć związek małżeński w kraju. Musimy odbyć nauki przedmałżeńskie, odwiedzić poradnię rodzinną, a także uzyskać zgodę proboszcza parafii, do której należymy na zawarcie związku małżeńskiego poza parafią.

Jeżeli nie posiadamy wystarczającej wiedzy lub czasu na załatwianie wszystkich formalności, to warto zdecydować się na pomoc biura podróży. Istnieją firmy, które w swojej ofercie posiadają wyłącznie organizację ślubu za granicą i zajmują się wszystkim od A do Z. Istnieje również możliwość zdobycia wyłącznie porady w takim biurze. 

Ślub jak z bajki – które miejsce wybrać

Tak naprawdę wybór miejsca ślubu jest kwestią indywidualną każdej pary. Jak podkreślają przedstawiciele wspomnianych wcześniej biur organizujących śluby za granicą, najczęściej wybieranymi kierunkami są kraje egzotyczne: Hiszpania, Portugalia, Cypr, Grecja, Włochy. Dużą popularnością cieszą się śluby w Paryżu i Wenecji, są to miejsca uznawane za miasta zakochanych. Jeżeli Państwo Młodzi chcą połączyć ze sobą ślub i podróż poślubną decydują się takie zakątki świata jak: Dominikana, Bali, Mauritius czy nawet Kenia.

Dzień ślubu to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych dni każdej osoby, który będzie zapamiętany na całe życie. Jeżeli jednak chcemy uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym ślub za granicą wydaje się odpowiednią decyzją, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio przemyślana pod każdym kątem.


Promowane firmy ślubne:Ostatnie tematy na ślubnym forum:

SQLSTATE[HY000] [1044] Access denied for user 'webprom_c41fd'@'localhost' to database 'webprom_c41thermomix'