Kategorie firm ślubnych:


forum ślubne

komis ślubny

fotografia ślubna

relacje ślubne

album ślubny online

znajdź parnetra na wesele

Strój rodziców Państwa Młodych – co wypada, co niekoniecznie
stroj-rodzicow-na-slub_400Dzień ślubu jest wydarzeniem istotnym dla najbardziej zainteresowanych – Pary Młodej, jak i dla ich rodziców. W czasie przygotowań do tego ważnego wydarzenia dużą uwagę przykłada się do wyglądu i ubioru Państwa Młodych. Nie należy jednak zapominać, że również rodzice Młodej Pary powinni być odpowiednio ubrani, są oni również w pewnym stopniu gospodarzami podczas przyjęcia, dlatego konieczna jest ich odpowiednia prezencja.

Podobnie jak w przypadku niektórych stanowisk pracy, tak również w przypadku uroczystości i pełnionych na nich funkcji obowiązuje pewien dress code, którego warto przestrzegać. W przypadku rodziców Państwa Młodych uznaje się, że powinien być to strój elegancki i raczej skromny, by nie przyćmić głównych bohaterów przyjęcia.

Dla mam Państwa Młodych szczególnie polecane są garsonki lub klasyczne, proste sukienki w jasnych kolorach. Warto zwrócić uwagę, by strój być wygodny i nie krępował osoby oraz jej ruchów. Należy zauważyć, że w stroju konieczne będzie funkcjonowanie od południa aż do samego rana – wygoda jest więc warunkiem koniecznym.

Ojcowie Państwa Młodych powinni postawić na klasyczny garnitur, również bez zbędnych ekstrawagancji. Garnitur koniecznie musi być dopasowany do wieku, zarówno pod względem koloru, jak i fasonu. To, co będzie odpowiednie dla młodszego mężczyzny, nie zawsze będzie wyglądało dobrze w przypadku starszego Pana. Ważne również, by kolor garnituru ojca jednego z Państwa Młodych różnił się od koloru garnituru samego Pana Młodego.

Zarówno w przypadku Pań, jak i Panów warto zwrócić na odpowiednio dobrane dodatki. Dla mam istotny będzie więc kolor butów, torebki oraz elegancka biżuteria. Dla ojców odpowiednio dobrany krawat, mucha, fular, poszetka. Sam kolor koszuli także odgrywa istotną rolę.

Etykieta ślubna – czego unikać w stroju?

stroj-rodzicow_400W przypadku mam Państwa Młodych warto skonsultować swój strój z samą Panną Młodą oraz świadkową. Jeżeli świadkowa decyduje się na długą kreację, to byłoby to mało stosowne, gdyby któraś z mam wybrała podobny ubiór. Pomimo zmiany obecnych czasów pewne aspekty pozostają takie same. Należy unikać mocno błyszczących lub neonowych kolorów – wygląda to zwyczajnie nieelegancko. Jeżeli jednak czerwień podkreśla urodę mamy to nie ma żadnych przeciwwskazań, by została wybrana sukienka właśnie w takich kolorze. Najpopularniejsze są oczywiście pastele: kolor beżowy, łososiowy, szarości, błękit. Warto zrezygnować z pomysłu ubrania czarnej lub ciemnogranatowej sukienki (wciąż uznawane jest to za złą wróżbę dla Pary Młodej).

To, czego jeszcze należy bezwzględnie unikać to odważne wycięcia, zbyt krótka sukienka lub mocno przytłaczająca całą stylizację biżuteria. W przypadku wyboru takich elementów można być pewnym, że zostanie się zapamiętanym na długo – niekoniecznie z pozytywnej strony.

Również ojcowie powinni wystrzegać się garniturów w białych kolorach, wygląda to nienaturalnie i mało elegancko. Alternatywą jest kolor szary, nawet bardzo jasny, jednak już znacznie bardziej stosowny.

Podstawą jest natomiast „ubranie” uśmiechu. To najważniejszy dzień dla dzieci – koniecznie trzeba cieszyć się razem z nimi i mocno wspierać, by dotrwać wspólnie do końca przyjęcia.


Promowane firmy ślubne:Ostatnie tematy na ślubnym forum:

SQLSTATE[HY000] [1044] Access denied for user 'webprom_c41fd'@'localhost' to database 'webprom_c41thermomix'